Kecárna Playlisty

JJacqueline du Pré - texty

jacqueline-du-pre-504772.jpg
Texty písní

texty písní

Jacqueline du Pré (26. ledna 1945 Oxford - 19. října 1987 Londýn) byla anglická violoncellistka. Na tento nástroj hrála od útlého dětství pod vedením nejlepších pedagogů své doby a je také považována za jednu z nejlepších cellistek vůbec. Proslavila se zejména osobitou interpretací Elgarova violoncellového koncertu e moll. Byla manželkou světoznámého klavíristy a dirigenta Daniela Barenboima. Ve více než čtyřiceti CD nahrávkách, v nichž působí jako sólistka či komorní hráčka, můžeme oceňovat krásu tónu a širokodeché frázování. Její kariéru předčasně ukončila roztroušená skleróza, která byla patrně příčinou její smrti v pouhých 42 letech.

Nezařazené písně     Video Překlad Karaoke Zobrazeno


Jacqueline du Pré ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.